Sekretariat szkolny

Danuta Stobienia – sekretarz szkoły

Godziny pracy sekretariatu szkoły w roku szkolnym 2020/2021

poniedziałek – piątek – 7.00 – 15.00

Pedagog szkolny

Izabela Korycka – pedagog szkolny

Godziny pracy pedagoga szkolnego w roku szkolnym 2020/2021

poniedziałek – 9.00 – 13.00
wtorek –  9.30 – 14.30
środa – 9.00 – 14.30
czwartek – 9.30 – 14.30
piątek – 9.40 – 13.40

Od pedagoga można oczekiwać:

życzliwej rozmowy na temat zgłaszanych problemów, pomocy w poszukiwaniu rozwiązań sytuacji problemowej, fachowej diagnozy przyczyn trudności, porady w zakresie możliwości skorzystania z pomoc specjalistów w danej dziedzinie, dyskrecji.

Uczniu, przyjdź do pedagoga, gdy:

jesteś samotny, czujesz, że nikt Cię nie rozumie coś Cię niepokoi, masz problemy w nauce, nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem, masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej, chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,
chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób, masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić, przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Rodzicu, zwróć się do pedagoga, gdy:

niepokoi Cię zachowanie dziecka, chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich z nim relacjach, masz pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole, potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania, masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zwrócić, szukasz pomocy.

Logopeda szkoły

Kornelia Bylińska – logopeda szkolny

Przeczytaj!

Ćwiczenia warsztatowe
Informacje dla rodziców

Świetlica szkoły

Biblioteka szkoły

Anna Bartczak – bibliotekarz szkolny

Godziny pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2020/2021

według zasad korzystania w czasie epidemii

REGULAMIN CZYTELNI

Z czytelni w bibliotece szkolnej mogą korzystać nauczyciele, uczniowie i pracownicy administracji szkoły.
Każdy odwiedzający wpisuje się do zeszytu odwiedzin.
W czytelni należy zachować ciszę.
Do czytelni nie przynosi się jedzenia i picia. Nie korzysta się z telefonów komórkowych.
W czytelni można korzystać ze zbioru podręcznego biblioteki, zbioru czytelni oraz – za zgodą nauczyciela bibliotekarza – księgozbioru wypożyczalni.
Wykorzystane książki i czasopisma oddaje się nauczycielowi bibliotekarzowi. Bez jego zgody nie wolno wynosić dokumentów poza bibliotekę.
Książki, czasopisma i inne dokumenty należy szanować. Zauważone uszkodzenia należy zgłaszać bibliotekarzowi.
Za nieprzestrzeganie zasad regulaminu czytelnik może być ukarany wykluczeniem z korzystania z czytelni na okres wskazany przez bibliotekarza i / lub udzieleniem pisemnej nagany. O wykroczeniach ucznia zostaje powiadomiony wychowawca.
W czytelni obowiązują wszystkie zarządzenia dyrektora szkoły o stroju szkolnym, obuwiu zmiennym itp.
Wszelkie zmiany w regulaminie zatwierdza dyrektor szkoły.

INNE REGULAMINY


REGULAMIN KORZYSTANIA ZE STANOWISK KOMPUTEROWYCH

REGULAMIN WYPOŻYCZENIA PODRĘCZNIKÓW

Pielęgniarka szkoły

Ewa Morgut – pielęgniarka środowiskowo – szkolna

Godziny pracy pani pielęgniarki w roku szkolnym 2020/2021:

wtorek – 7.30 – 13.30
czwartek – 7.30 – 14.00
piątek – 7.30 – 13.00

MENINGOKOKI – PODSTAWOWE WIADOMOŚCI ORAZ PROFILAKTYKA

Ze względu na masowe infekcje górnych dróg oddechowych i przenoszenie zarazków nasila się wzrost zachorowań na inwazyjną chorobę meningokokową.

ZAKAŻENIA MENINGOKOKOWE wywoływane są przez bakterie zwane meningokokami, które mogą spowodować zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych. Mogą również wywołać sepsę, czyli uogólnioną odpowiedź organizmu na zakażenie. U około 20-40% zdrowych ludzi (nosicieli) meningokoki występują w jamie nosowo-gardłowej nie powodując żadnych dolegliwości ani objawów. NAJWIĘKSZE

ZAGROŻENIE STANOWI DLA: – dzieci w wieku od 2 miesięcy do 5 lat – młodzież między 11 a 24 rokiem życia – osoby z niedoborem odporności bez względu na wiek

CZYNNIKI SPRZYJAJĄCE ZAKAŻENIU: – przebywanie w zatłoczonych pomieszczeniach o dużym natężeniu hałasu (dyskoteka, koncerty) – przebywanie dłuższy czas w grupie w zamkniętych pomieszczeniach (żłobki, przedszkola, szkoły, puby, kluby, obozy, kolonie, internaty).W takich warunkach ułatwione jest bowiem przenoszenie się bakterii poprzez bliski kontakt(np.kaszel,kichanie), co sprawia, że może powstać tzw. ognisko epidemiczne. – przygodne pocałunki – picie z jednej butelki, dzielenie się kanapkami, słodyczami, używanie wspólnych naczyń, sztućców – palenie tego samego papierosa – bardziej podatni na zakażenie są ludzie, których organizm jest osłabiony wcześniejszymi infekcjami, wysiłkiem fizycznym, stresem, długotrwałym odchudzaniem itp. – nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny Meningokoki znajdują się w wydzielinie dróg oddechowych nosiciela lub chorej osoby. Są przenoszone drogą kropelkową.

OBJAWY ZAKAŻEŃ MENINGOKOKOWYCH: Ogólne: W początkowej fazie podobne są do przeziębienia (gorączka ,bóle stawowe, mięśniowe, ogólne złe samopoczucie). Mogą dołączyć się : bóle głowy, nudności, biegunka, wymioty, sztywność karku ,drgawki często świadczące o zapaleniu opon mózgowo – rdzeniowych. Charakterystycznym objawem w postępującym zakażeniu jest wysypka wybroczynowa – plamki na skórze całego ciała w postaci drobnych czerwonych punkcików, które nie bledną w póżniejszym okresie pod naciskiem, wysypka może być jednym z ostatnich objawów.

ZAPAMIĘTAJ! – nie lekceważ pierwszych objawów, nie zwlekaj, natychmiast zgłoś się do lekarza – unikaj ryzykownych zachowań sprzyjających zakażeniu – przestrzegaj prawidłowych zasad higieny osobistej – profilaktyka poprzez stosowanie szczepień ochronnych, o których decyduje lekarz

WARTO WIEDZIEĆ! Meningokoki nie przeżywają długo poza organizmem człowieka.
Giną bardzo szybko pod wpływem powszechnie używanych do mycia detergentów takich jak : mydło, płyn do mycia naczyń itp.

Więcej informacji na temat zakażeń meningokokowych można uzyskać na stronie internetowej : www.meningokoki.com.pl

Scroll Up
Font Resize
Kontrast