Miasto Kalisz uruchomiło nową usługę dostępną pod adresem https://www.kalisz.pl/urzad/oswiata/gielda-pracy

Za jej pomocą dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych mogą umieszczać ogłoszenia o wolnych stanowiskach pedagogicznych. Nauczyciele szukający pracy mogą umieszczać swoje oferty z załącznikami (CV, list motywacyjny, rekomendacje) lub aplikować na oferty zgłaszane przez dyrektorów. Dane giełdy pracy dotyczące ofert szkół  są publikowane na portalu Giełda Pracy, natomiast oferty i aplikacje zgłaszane przez nauczycieli są dostępne tylko dla dyrektorów w specjalnym module Platformy Krakfin. Poszukiwanie pracowników oraz obieg i przekazywanie dokumentów odbywa się w większości w systemie w formie elektronicznej. W wyjątkowych sytuacjach można zwrócić się do wybranej szkoły o umieszczenie informacji o poszukiwaniu pracy przez danego nauczyciela.

W związku z powyższym Wydział Edukacji nie będzie już przyjmował ofert nauczycieli poszukujących pracy. System umożliwia także publikowanie ofert dotyczących zatrudnienia pracowników niepedagogicznych.