Już od września ruszamy w naszej szkole z nowym programem, którego celem jest budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM ( nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły! Uczniowie będą mogli się uczyć poprzez eksperymentowanie a zajęcia prowadzone będą w sposób ciekawy,  angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 137 100 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego   w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Zakupiony do szkoły sprzęt to:

1. Drukarka 3D Banach School- 1 szt.
  2. Walizka Długopisów Banach 3D (6 szt) – 3 komplety
  3. Laptop Dell Inspiron 5515 Win10Home – 1 szt.
  4. Filament PLA 1kg (kolory filamentów :czarny, złoty, pomarańczowy, żółty fluorescencyjny, niebieski, zielony, czerwony, żółty) – 8 szt.
  5. Zestaw filamentów do długopisów Banach3D –200M – 12 kompletów
  6. Stolik meblowyz szafką i pojemnikami na drukarkę 3D na kółkach- popiel – 1 szt.
  7. Zestaw FORBOT do kursu Arduino (m.in. z mikrokontrolerem, płytką stykową) + materiały edukacyjne – 1 szt.
  8. Stacja lutownicza 2w1 hotair i grotowa Yihua 898BD z wentylatorem w kolbie -700W – 1 szt.
  9. Statyw ARKAS WT 4057 czarny – 1 szt.
  10. Zestaw do bezprzewodowej transmisji dźwięku Boya BY-XM6-S1 (RX+TX) – 1 szt.
  11. Zestawlamp LED Quadralite Thea 450 Kit – 1 szt.
  12. Mikrofon RodeVideoMicRycote – 1 szt.
  13. GimbalFeiyuTech G6 Max – 1 szt.
  14. Aparat Sony DSC RX100 VII (DSCRX100M7.CE3) – 1 szt.
  15. Zestaw LEGO do nauki STEAM, edukacji językowej, społecznej i emocjonalnej dla uczniów klas 1-3 – 30 szt.
  16. Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającym ich funkcjonowanie do nauki chemii w szkole podstawowej – 1 komplet
  17. Kolumna pasywna dwudrożna 12”+1” – 2 szt.
  18. Powermikser z 8 wejściami – 1szt.
  19. Mikrofon bezprzewodowy z nadajnikiem do ręki – 4 szt.
  20. Mikrofon bezprzewodowy z nadajnikiem do paska – 2 szt.
  21. Mikrofon przypinany do systemów bezprzewodowych – 2 szt.
  22. Mikrofon dynamiczny przewodowy – 2 szt.
  23. Statyw mikrofonowy – 4 szt.
  24. Statyw głośnikowy stalowy – 2 szt.

Dzięki zastosowaniu drukarki 3D uczniowie podczas lekcji będą mogli wydrukować trójwymiarowe przedmioty z tworzyw sztucznych wykorzystując jako informacje źródłowe pliki cyfrowe.

Już za nami pierwsze, organizacyjne spotkanie naszego zespołu, na którym zdecydowaliśmy jak dobrze wykorzystać zakupiony sprzęt aby uatrakcyjnić zajęcia szkolne oraz popularyzować zdobywanie wiedzy z przygodą.