Do niecodziennej wizyty doszło w Zakładzie Konfekcyjnym „Vera Moni”  w Kaliszu, gdzie klasa 2c wraz z wychowawcą Moniką Lewandowską przyglądali się pracy projektanta, krojniczego i szwaczek. Uczniowie przechodzili przez wszystkie działy produkcji – począwszy od działu tkanin poprzez wzorcownię, projektowanie, wykrawanie i szwalnię. Na każdym etapie bacznie obserwując pracę głównie pań, słuchając z zaciekawieniem opowiadań przewodnika,  jednocześnie zwracając uwagę na różnorodność  maszyn i ich przeznaczenia.  Ostatnim etapem wizyty była praca w grupach a mianowicie zaprojektowanie na manekinie stroju dla pani wiosny, lata, jesieni oraz zimy. Uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią, wrażliwością i kreatywnością.