14 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w podsumowaniu 25 edycji konkursu Ad Fontes. Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego. Uroczystość dodbyła się w Sali Recepcyjnej kaliskieg ratusza. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu trzech tematów, z pięciu propozycji: Archiwum Państwowe w Kaliszu za 25 lat – moja wizja przyszłości placówki, Tadeusz Kulisiewicz – w 120. rocznicę urodzin, Projekt Kaliskiego Archiwum Filmowego oczami dzieci i młodzieży – w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, Moje Archiwum Rodzinne – prezentacja historii rodziny w oparciu o archiwalia, Straceni w kaliskim więzieniu – sylwetki ofiar politycznyc. W konkursie wzięły udział uczennice klasy 6c – Zuzia, Jessica i Wiktoria oraz uczennica klasy 8a – Agata.