26 kwietnia odbył się w szkole Festiwal Talentów, który wpisuje się w naszą tradycję od 2012 roku. Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klas 1-3 oraz 4-8 zaprezentowali swoje pasje i umiejętności: m. in. wokalne, taneczne, gry na instrumentach, sztuki walki, kolekcjonerskie (zbiór zabytkowych sprzętów – radia, aparaty fotograficzne, telefony itp.) Festiwal był okazją do promocji talentów, dostarczył wiele radości i wspaniałych wrażeń artystycznych, integrował całą społeczność szkolną. Festiwal stanowi „żywy pomnik” dla naszego papieża Św. Jana Pawła II, który wspierał uzdolnioną młodzież, a w naszym mieście przyznawane jest również Stypendium im. Św. Jana Pawła II dla uzdolnionych dzieci.  Przesłaniem festiwalu jest myśl, że w każdym drzemią jakieś zdolności. Trzeba je tylko odkryć i umiejętnie rozwijać już od najmłodszych lat, a będą nam sprawiać dużo radość i satysfakcji w życiu.