Drodzy uczniowie, zachęcamy do udziału w szkolnych konkursach:

Pierwszy to szkolny konkurs wiedzy o życiu i działalności podróżnika Stefana Szolca – Rogozińskiego. Jest to konkurs dla uczniów klas 4-8. Odbędzie się 7 listopada. Zapisy i szczegóły u nauczycieli historii. 

Do drugiego konkursu zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły. Jest to konkurs plastyczny, tematem pracy są podróże Stefana Szolca – Rogozińskiego. Prace należy dostarczyć do 30 października.

Konkursy są organizowane aby przybliżyć społeczności szkolnej postać Stefana Szolca-Rogozińskiego, podróżnika i badacza Kamerunu. W październiku szczątki kaliskiego podróżnika wróciły z Paryża do Polski. 10 października na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Harcerskiej w Kaliszu odbyły się uroczystości pogrzebowe. Tam odbyło się złożenie szczątków podróżnika do grobu w kaplicy rodziny Repphanów i Scholtzów.