W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły, z powodzeniem uczestniczyli w  Mistrzostwach Miasta Kalisza w lekkiej atletyce, które odbyły się na stadionie miejskim przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu i zainagurowały nowy rok szkolny sportowy. Nasi uczniowie nie zawiedli nas ! Nasza Szkoła polubiła podium i nie chciała z niego schodzić. Wyjątkowe medale oraz statuetki zdobyli:

  • I miejsce Maja Gąsiorowska – 80 m ppł dz.
  • I miejsce Michał Miczko – 100 m chł.
  • II miejsce Maciej Kraszewski – 300 m chł.
  • II miejsce Nadia Andrzejczak – 600 m dz.
  • II miejsce Karolina Woźniak – kula dz.
  • III miejsce Adam Zacher – w dal chł.

SZTAFETA SZWEDZKA – W GRUPIE SIŁA !
To właśnie dzięki współpracy, nasze Dziewczyny zdobyły mistrzostwo w sztafecie z czasem 03:01,8 skład:
Maja Gąsiorowska
Daria Staszak
Nadia Andrzejczak
Weronika Jóźwiak.
Chłopcy z czasem 2:35,5 otarli się o I miejsce zdobywając wicemistrzostwo Kalisza  w składzie:
Michał Miczko
Adam Zacher
Maciej Kraszewski
Mikołaj Szulc
Tego dnia nie zabrakło podsumowania roku sportowego 2019/2020 w którym Szkoła Podstawowa nr 14 zdobyła 3 miejsca z ilością 588 pkt.
Dla uczniów Szkoły Podstawowej  nr 14 im. Władysława Broniewskiego, sport to forma aktywności, w której mogą realizować swoje pasje, spełniać marzenia o sukcesie i osiągać wciąż nowe cele. Uczą się dyscypliny, wytrwałości, samodzielności, współpracy w grupie. Nawiązują nowe kontakty i znajomości z rówieśnikami z innych kaliskich szkół . Biorąc udział w zawodach sportowych uczniowie mogą skonfrontować własne umiejętności z innymi, ale także  zwiedzić nowe miejsca i wrócić bogatszym o sukcesy, wiedzę, przyjaźnie i nowe doświadczenia.