Informujemy, że Komenda Miejska Policji w Kaliszu uruchomiła platformę Sierżanta Pyrka (dostępna pod adresem www.pyrek.pl. Jest to interaktywna strona internetowa dedykowana między innymi uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty lub innych placówek współpracujących na co dzień z policją, opartą na wizerunku maskotki – Sierżanta Pyrka.

Portal pyrek.pl jest dostosowany do percepcji jego najmłodszych użytkowników (w wieku od 5-10 lat), zawiera elementy rozrywkowe i ma zadanie edukować zarówno najmłodszych jak i rodziców w zakresie bezpieczeństwa oraz potencjalnych zagrożeń.

Pod wskazanym adresem umieszczane będą również aktualności oraz zdjęcia z działań profilaktycznych z wykorzystaniem platformy.

Portal ma charakter prewencyjny, mający na celu szerzenie edukacyjnych treści dotyczących bezpieczeństwa oraz dzięki wbudowanym funkcjom umożliwia zapisywanie się na konferencje, umawianie działań profilaktycznych, czy też wizyt policjanta w placówkach.