Dnia 14.05.2021 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie uczniów klasy I na Czytelnika biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim nastąpiło oficjalne powitanie w gronie czytelników, dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie, które poprzedzała piosenka śpiewana przez klasę III c przy akompaniamencie gitarowym. Inscenizacja została  przygotowana przez Panią bibliotekarkę Annę Bartczak oraz Panią Joannę Cierzan  wraz z uczniami klasy III c i koleżankami z klasy III a. Zaangażowanie uczniów oznaczało przyswojenie poszczególnych ról oraz wykonanie maski w postaci kukiełki. Zadanie to wykonali na szóstkę.

Po przeczytaniu tekstu przyrzeczenia, uczniowie zostali pasowani na czytelnika. Otrzymali nieodpłatne Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: ,,Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet z kolorowanką.

Wyprawki Czytelnicze ufundowane zostały przez Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”.