W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie – Dominik Kubacki, Michał Miczko, Adam Olejniczak obecnie z klasy 8a, wzięli udział w Konkursie Historycznym Patria Nostra. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski. Adam, Dominik i Michał wybrali temat – IGNACY ŁUKASIEWICZ – WYNALEZIENIE LAMPY NAFTOWEJ. Ze względu na pandemię rozstrzygniecie konkursu znacznie się przedłużyło. Uroczysta Gala podczas której zaprezentowano prace uczniów i ogłoszono wyniki odbyła się 30 listopada 2020 roku. Nasza drużyna uczestniczyła w niej za pośrednictwem mediów społecznościowych online oraz na żywo za pośrednictwem Zoom. W wejściach na żywo reprezentował Nas Michał Miczko. Nasza drużyna zajęła w Konkursie 5 miejsce. Jest to duże osiągnięcie, ponieważ do Konkursu zostało zgłoszone 71 prac również z zagranicy. Gratulujemy młodym twórcom, którzy sami opracowali scenariusz, zgromadzili rekwizyty i kostiumy, nagrali i zmontowali film.