Dnia 22.10.2019r. klasa 3a była z wizytą w UAM w Kaliszu. W pracowni grafiki warsztatowej uczniowie dowiedzieli się od czego można zacząć, by powstała książka. Po omówieniu projektu przez panią artystkę plastyk Katarzynę Maniewską, uczniowie wybrali na bohatera książki Feniksa. Każdy uczeń tworzył ilustrację do jednego dnia z życia bohatera. W pracowni grafiki warsztatowej uczniowie poznali również manualny warsztat, opanowali obsługę sprzętu i stworzyli własne odbitki graficzne. Klasa wzięła również udział w mini warsztatach teatralnych. Uczniowie mówili o swoich pasjach, wykonywali ćwiczenia artykulacyjne i uczyli się wyrażać swoje emocje.

Na koniec czekała na nich niespodzianka w pracowni tkaniny artystycznej i struktur wizualnych. Tam uczniowie własnoręcznie czerpali papier. Ten dzień, to była wspaniała i niezapomniana zabawa. Dziękujemy organizatorom i  prowadzącym.