W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy przy Baszcie Dorotce! Każdy czasem marzy, żeby przenieść się w krainę baśni, legend i rycerzy… Zapraszamy na taki niezwykły dzień właśnie 17 czerwca w godzinach od 15.00 do 20.00, kiedy to wspólnie przeniesiemy się do grodu Piastów…

            Pomogą nam w tym legendy kaliskie. Kalisz ma aż cztery legendy związane ze średniowieczem. Znacie je?

            Baszta nie bez kozery jest Centrum Baśni i Legend…a tam… Oczywiście można zajrzeć, zobaczyć i obejrzeć. Będzie można poznać rycerzy – ich zwyczaje i kulturę, zobaczyć jak walczą, a może ktoś będzie chciał samemu spróbować powalczyć? Będzie ku temu okazja! Żeby nikomu nie było smutno i aby nikt się nie nudził, pobawimy się w dawne (i trochę młodsze) gry i zabawy (tak, tak, oni też się bawili). Będzie można zobaczyć rękodzieło, ale także spróbować swoich sił w warsztatach ceramicznych. Nikt nie zasłabnie, bo będzie można przekąsić swojski chleb ze smalczykiem i kiszonym ogórkiem, a także podpłomyki! Ale trzeba być czujnym, bo drapieżne ptaki czają się tuż obok… 

            Tego dnia zabierzemy Was również w podróż w czasie! W sali średniowiecznej w Klasztorze Ojców Franciszkanów będzie można zobaczyć niezwykłą replikę Prasy Gutenberga oraz uczestniczyć w pokazie Ebru – techniki barwienia papieru.

            Przez wszystkie te atrakcje przeprowadzi nas legendarna Dorotka, a przewodnicy kaliskiego oddziału PTTK zaproszą nas do udziału w grze miejskiej oraz spacerze,

            Zapraszamy do wspólnej zabawy!

GDZIE: Baszta Dorotka i plac pod basztą

KIEDY: 17.06.2023 r., godz. 15.00 – 20.00

Program wydarzenia:

15.00 – 20.00  zwiedzanie Centrum Baśni i Legend oraz Lokacji Miasta wraz ze Skarbcem
                        pokazy rycerskie, dawne gry i zabawy, plener malarski pod basztą
16.00 – 18.00  warsztaty ceramiczne
17.30               koncert muzyki dawnej przy baszcie Dorotce: zespół Rodzanice
16.00 – 19.00  animacje dla dzieci prowadzone przez Dorotkę
17.00 – 19.00  Stara drukarnia u Ojców Franciszkanów
18.45               koncert muzyki dawnej w sali rycerskiej u Ojców Franciszkanów: zespół Rodzanice
19.00 – 20.00  spotkanie z sokolnikiem