Szanowni Państwo,

Z wiązku z objęciem patronatem Prezydenta Miasta Kalisza wyjątkowego działania, w imieniu stowarzyszenia Kaliskie Porozumienie Sportowe chciałabym przedstawić zbliżające się wielkimi krokami wydarzenie, którego w naszym mieście jeszcze nie było. 4 reprezentacje narodowe – Niemcy, Anglia, Francja oraz Polska zmierzą się w rozgrywanym pod dachem hali Kalisz Arena turnieju piłkarskim „3DSmart Socca Heroes Calisia Castle: Bitwa o Gród Kaliski!”. Święto futbolu już 6 kwietnia!

Czym tak naprawdę jest Socca? Mówimy tutaj o dobrze znanym „orlikowym” meczu czyli rywalizacji w sześcioosobowej odmianie piłki nożnej. Od 2007 roku Organizator wspiera popularność dyscypliny jako oficjalny partner Polskiej Federacji Socca, wpływa także na sportowy rozwój tej formy futbolu. Bardzo często gra szóstek nazywana jest piłkarskim espresso. Dlaczego? Niesamowita dynamika gry, krótsze spotkania, większa ilość goli i profesjonalna oprawa – wyciągnęliśmy to co najlepsze z futsalu oraz piłki jedenastoosobowej, tworząc dyscyplinę z ogromnymi ambicjami.

6 kwietnia 2024 roku będzie dniem wielkiego, piłkarskiego święta w Kaliszu. Do najstarszego miasta w Polsce przyjadą kadry narodowe Polski, Francji, Niemiec oraz Anglii, składające się z czołowych zawodników Socca, wcześniej grających również w najwyższych klasach rozgrywkowych piłki jedenastoosobowej. W zamierzchłych czasach, walki toczone na polach bitewnych przynosiły chwałę i uznanie najlepszym. Dziś, nawiązując do tej historii, topowe kadry narodowe piłki sześcioosobowej stoczą niezapomnianą batalię o tytuł największych Herosów Socca! Emocje zapewni m.in. występ Reprezentacji Polski Socca, prowadzonej przez selekcjonera Klaudiusza Hirscha, uznanego za najlepszego trenera roku 2022 w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Socca (ISF). Biało-Czerwoni to podwójni Wicemistrzowie Świata, a zgrupowanie w Kaliszu oraz udział w turnieju będzie idealnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mundialem w Omanie.

Wraz z partnerem, agencją Main Events Poland, boisko do siatkówki oraz piłki ręcznej zamienimy w płytę ze sztuczną murawą. Zagwarantuje to wysoki poziom rywalizacji, podnosząc również rangę tego wydarzenia. Warto podkreślić, że spotkania „3DSmart Socca Heroes Calisia Castle: Bitwa o Gród Kaliski” będą także transmitowane „na żywo” m.in. przez TVP Sport.

Kalisz Arena tego dnia będzie nie tylko miejscem wielkich, sportowych emocji. Turniej stanie się okazją do miłego spędzenia czasu w gronie znajomych oraz rodziny. Atrakcje dla najmłodszych, strefa gastronomiczna oraz miniturniej Socca dla Akademii Piłkarskich dopełnią ciekawy plan „3DSmart Socca Heroes Calisia Castle: Bitwa o Gród Kaliski”. Wezmą w nim udział KKS Kalisz, AS Amber, Calisia Kalisz, Prosna Kalisz, APR Kalisz, Stal Pleszew, Ostrovia Ostrów WLKP, Pogoń Nowe Skalmierzyce. 

– Sześcioosobowa odmiana piłki nożnej śmiało wkracza na sportowe areny. Coraz większa popularność dyscypliny, a także ciągły rozwój sportowy gwarantują niesamowite emocje podczas tego wydarzenia. Doświadczenia zebrane w trakcie poprzednich imprez organizowanych przez Kaliskie Porozumienie Sportowe, m.in. „3DSmart Socca Kalisz Cup 2023”, chcemy przekuć w jeszcze głośniejszy i bardziej popularny event, który ściągnie do Kalisz Areny setki widzów. Już dzisiaj obecność na evencie potwierdził Zarząd International Socca Federation oraz wielu innych oficjeli ze Świata sportu. Kalisz już dzisiaj wymieniany jest jako najszybciej rozwijąjący się ośrodek Socca w Polsce.

Wydarzenie ma charakter niekomercyjny (wstęp będzie bezpłatny). 

Informator