W związku ze zgłoszeniem naszej szkoły do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji ,,Przerwa na czytanie”, biblioteka szkolna zaprasza całą szkolną społeczność: wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników administracji do bicia rekordu w czytaniu na przerwie. W jednym wybranym przez szkołę dniu między 1-31 października 2021 r. zorganizujemy „Przerwę na czytanie”. Mile widziane osobiste, kreatywne pomysły uczniów/klasy na przeprowadzenie tej akcji.

Przykłady z ubiegłego roku szkolnego:

Z książką nam do twarzy ( zdjęcie z wybraną książką, czytanie w domu podczas przerw, bądź na lekcji z wychowawcą).

Kukiełkowe bicie rekordu w czytaniu ( praca plastyczna + książka z domowego/szkolnego księgozbioru).

Literackie przebierańce ( przebranie się w postać literacką + książka z domowego/szkolnego księgozbioru).

Przygotowanie gazetki bibliotecznej /plakatu o wybranym pisarzu / bohaterze lektury (zdjęcie wykonanej pracy).

Czytanie popularnych wierszy wybranego poety (czytanie w klasie/domu + książki, zdjęcie lub nagranie).

Przyłącz się by pobić zeszłoroczny rekord, który wyniósł w 2020 r. 149 851 a w 2019 r. 158 809 osób czytających na przerwie. W 2020 r. udział w akcji wzięło 874 placówek oświatowych z Polski i 17 ze świata, m.in. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech, Francji!!!

Dołącz do NAS! Organizator akcji: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Po przeprowadzonej akcji zgłoszona placówka zobowiązana jest do zamieszczenia na swojej stronie internetowej i/lub na portalu społecznościowym relacji i zdjęć z przeprowadzonej akcji. Zdjęcia zamieszczone na portalach społecznościach oznaczamy hasztagiem #przerwanaczytanie.

Sporządzone prace, dowody realizacji akcji proszę przesyłać do 31 października 2021 roku na maila a.bartczak@sp14.kalisz.pl lub po godzinie 14.00 przynosić do biblioteki szkolnej (pozostawić na portierni).

Pozdrawiam,
Anna Bartczak – bibliotekarz.