Dziękuję całej społeczności szkolnej za udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, którą organizowała Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja ta realizowana była w ramach ,,Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych” oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Udział w biciu rekordu wzięła obecna szkolna społeczność. Uczestnicy akcji otrzymali wyróżnienia potwierdzające ich zaangażowanie i udział w czytaniu.

Wydarzenie, ze względu na sytuację epidemiczną, odbyło się z ograniczonym udziałem uczniów. Akcja ta była dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych, organizowania sesji czytelniczych, czy  przeprowadzenia konkursów bibliotecznych. Dzieci mogły opowiedzieć o swoich ulubionych książkach oraz wykonać do nich prace plastyczne. Przerwa na czytanie stała się okazją do budowania więzi klasowych. Były również przebierańce, gazetki biblioteczne, plakaty i klasowe czytanie. Cała społeczność szkolna pokazała, że czytać można nie tylko w każdej sytuacji, ale i w każdym miejscu.

Pozdrawiam,
Anna Bartczak – bibliotekarz.