Dziękuję całej społeczności szkolnej za udział w I Międzynarodowej Edycji ,,Przerwa na czytanie”, którą organizowała Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego, Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Akcja ta realizowana była w ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”. W załączonym materiale znajdują się szczegółowe informacje o tematyce przeprowadzonej ,,Przerwy na czytanie”. Udział w biciu rekordu wzięła szkolna społeczność. Uczestnicy akcji otrzymali wyróżnienia potwierdzające ich zaangażowanie i udział w czytaniu.

Wydarzenie to, ze względu na sytuację epidemiczną, odbyło się z ograniczonym udziałem uczniów. Akcja ta była dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych, organizowania sesji czytelniczych, czy recytacji wierszy. Dzieci mogły opowiedzieć o swoich ulubionych książkach oraz wykonać do nich prace plastyczne. Przerwa na czytanie stała się okazją do budowania więzi klasowych. Były również literackie przebierańce, gazetki biblioteczne, głośne czytanie i recytowane wiersze patrona naszej szkoły Władysława Broniewskiego. Uczniowie pokazali, że czytać można nie tylko w każdej sytuacji, ale i w każdym miejscu.

Pozdrawiam,
Anna Bartczak – bibliotekarz.