Po udanej Trzeciomajówce w Parku Miejskim przyszedł czas na kolejne wydarzenie w plenerze. Zapraszamy zatem w najbliższą niedzielę, 15 maja do Parku Przyjaźni na festyn rodzinny.

– Wspólnie rozpoczniemy funkcjonowanie miejskiej tężni solankowej, która powstała z inicjatywy mieszkańców. Od niedzieli każdy z nas będzie mógł odpocząć w jej pobliżu i korzystać z dobroczynnego wpływu solanki na zdrowie. To pierwsza taka inwestycja w Kaliszu i kolejna, która sprawia, że Park Przyjaźni staje się coraz bardziej przyjazny – informuje prezydent Krystian Kinastowski.

Otwarciu tężni będzie towarzyszyło wiele atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w rodzinnej grze terenowej z nagrodami – zapisy będą prowadzone na boisku piłkarskim
w parku w godz. 14:00 – 16:00. Start zaplanowany jest na godz. 16:30. Regulamin będzie dostępny na stronie kalisz.pl. W tym dniu w parku zagoszczą ciężarówki z jedzeniem oraz Holi Święto Kolorów. Amfiteatr wypełnią występy artystyczne. Na stoisku Miasta Kalisza będzie można m.in. zasięgnąć informacji na temat Kaliskiej Karty Mieszkańca.

Podczas pikniku przewidziano także pokaz akcji ratunkowej, pomiary ciśnienia tętniczego, glikemii, konsultacje dietetyczne, kosmetologiczne, czy fizjoterapeutyczne. Rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak zadbać o właściwą postawę dziecka, a także własny zdrowy kręgosłup.

Nie zabraknie gier i zabaw zręcznościowych, konstrukcyjnych, czy kreatywnych.

Przewidziano animacje dla dzieci oraz gry planszowe, stoisko z uwolnionymi książkami oraz naukę techniki nordic walking.

Na pełen atrakcji festyn rodzinny zapraszamy w godz. 16:00 – 19:00.

Święto Kolorów rozpocznie się wcześniej, o godz. 14:00.

Organizatorem festynu rodzinnego w Parku Przyjaźni jest Miasto Kalisz.

Partnerami są: Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kalisz, Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

Tekst: Katarzyna Ciupek, grafika: Joanna Czajczyńska – Kancelaria Prezydenta Miasta

Regulamin Terenowej Gry Rodzinnej