Zapraszamy na kolejną debatę edukacyjną organizowaną przez Miasto Kalisz
Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy rodziców, uczniów, nauczycieli, społeczników-wszystkich tych, którym edukacja jest bliska do Akceleratora Kultury 17 maja 2023r o godzinie 15:00. Będzie możliwość zabrania głosu w dyskusji lub zadawania pytań panelistom.
Debata będzie również transmitowana on – line: link(Link do innej strony)
Pandemia, nauka zdalna, wojna w Ukrainie, ciągłe zmiany, szybkie tempo życia, relacje w rodzinie i z rówieśnikami, presja osiągania „dobrych” wyników ale też ocenianie samych nauczycieli przez dzieci i rodziców ma ogromny wpływ na uczniów i ich kondycje psychiczną. O tych problemach chcemy dyskutować z:
  • Panem Łukaszem Mikołajczykiem: absolwentem Politechniki Opolskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie nauczycielem, samorządowcem senatorem IX kadencji, w latach 2019–2020 Wojewodą Wielkopolski, z zawodu Informatykiem ,matematykiem ukończył studia podyplomowe w resocjalizacji i socjoterapii pracował w szkołach podstawowych gimnazjalnych oraz średnich w 2007 roku dyrektor Szkoły podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim od 2021 dyrektor administracyjny Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego
  • Panem Andrzejem Kocem: przedstawicielem Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Posiadającym wykształcenie , politologiem, socjoterapeutą, profilaktykiem. Certyfikowanym trenerem programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów®, trenerem programu DEBATA oraz trenerem programu profilaktycznego Szkoła dla rodziców i wychowawców cz. 1 i 3, koordynatorem i ankieterem badania ESPAD 2012 i 2015 na terenie woj. Wielkopolskiego.
  • Panem Bartłomiejem Rosiakiem:  absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, najmłodszym nauczycielem w Polsce, mającym 22 lata i uczącym języka polskiego w Szkole Podstawowej Nr 182 w Łodzi. W szkole podstawowej mający kłopoty w nauce, ale w liceum okazało się, że jest wybitnie uzdolniony.
  • Panią Martą Nowak: przedstawicielką Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza – II kadencji, studentką kryminologii i kryminalistyki Akademii Kaliskiej. Jej pasją jest pisanie i redagowanie tekstów oraz rysowanie. Interesuje się również ludzką psychiką. Od dziecka zaangażowana w wiele akcji charytatywnych i wolontariatów m.in. Caritas, Karan, Środowiskowy Dom Samopomocy „Tulipan”, co sprawia jej ogromną satysfakcję z pomocy innym.