Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że rozpoczynamy nową ogólnomiejską akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych kaliszan. Będziemy wdzięczni, jeżeli udostępnią Państwo informację o niej na swojej stronie internetowej, mediach społecznościowych i poprzez dziennik elektroniczny. Chcielibyśmy, aby dzieci dowiedziały się o akcji jeszcze przed wakacjami i wykorzystały ten czas na wypożyczanie książek z kaliskich bibliotek i odbieranie nagród.

„Bank Magnesiaków” to propozycja kolejnego wspólnego przedsięwzięcia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka i PKO Banku Polskiego – Oddział w Kaliszu (Sponsora Głównego). Projekt skierowany jest do dzieci przedszkolnych i uczniów klas 0-3 szkół podstawowych. Wpisuje się w tegoroczne obchody Roku Marii Konopnickiej i jest adresowany do najmłodszych kaliszan w celu promocji czytelnictwa, twórczości Marii Konopnickiej i zachęcenia dzieci do kreatywnej zabawy plastycznej.

Akcja „Bank Magnesiaków” nawiązuje do utworów Marii Konopnickiej. Uczestnicy będą otrzymywać jagodowe naklejki za wizyty w bibliotece i wypożyczanie książek, a co drugą wizytę wręczone im zostaną magnesy symbolizujące bohaterów utworów Marii Konopnickiej: „Magdusia i pieski”, „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, „Stefek Burczymucha” i „Na jagody”. Magnesy będą wykonane ze sklejki, aby dzieci mogły je samodzielnie ozdobić, uruchamiając własną wyobraźnię, wykorzystując dowolną technikę i materiały. Mali uczestnicy akcji stworzą własną, unikatową kolekcję czterech Magnesiaków: pieska Brysia, kotka Pimpusia Sadełko, myszkę Stefcię i krasnala Jagodowego Króla.

Następnie dzieci będą mogły pochwalić się swoją niepowtarzalną kolekcją, przesyłając jej zdjęcie na adres o1.kalisz@pkobp.pl. Dodatkowe nagrody dla najciekawszych Magnesiaków zostaną przyznane przez PKO Bank Polski. Upominki zostaną wręczone dzieciom podczas wizyty w Banku przy ul. Górnośląskiej 80 w Kaliszu.

Akcja „Bank Magnesiaków” trwa do 31 grudnia 2022 roku lub do wyczerpania zapasów.

„BANK MAGNESIAKÓW” – DAJ SIĘ PRZYCIĄGNĄĆ!

Regulamin akcji „Bank Magnesiaków” dostępny jest na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu: www.mbp.kalisz.pl