W środę 13 października 2021 roku w Kinie Apollo w Poznaniu odbyła się Finałowa Gala Wielkopolskiego Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra. W konkursie Wielkopolskim udział wzięły nie tylko szkoły z Polski, ale także szkoły polonijne z Danii, Ukrainy oraz Białorusi. W ramach tego konkursu powstało 66 filmów i animacji dotyczących wybranego tematu z ważnych wydarzeń dla naszej ojczyzny. Michał Miczko i Dominik Kubacki, nasi absolwenci, którzy wystartowali w konkursie po raz drugi będąc jeszcze w klasie ósmej zajęli trzynaste miejsce. Michał i Dominik są obecnie uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A oto film, który przygotowali: