W styczniu 2019r. w klasie 2c odbyły się zajęcia realizowane w ramach programu: „Latająca Szkoła” sponsorowanego przez Pratt and Whitney Kalisz. Przeprowadził je pan Maciej Grochowski zatrudniony ww. firmie, która zachęca swoich pracowników do dzielenia się wiedzą. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały różne rodzaje samolotów. Dowiedziały się również, jak działa silnik i co powoduje, że samolot startuje. Uczniowie brali udział w wielu eksperymentach: „Lubiące się kartki”, „Balon – rakieta”, „Lewitująca piłeczka”. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały od pana Grochowskiego upominki sprezentowane przez Pratt and Whitney Kalisz: plecaki, naklejki, samoloty do składania, opaski i ołówki. Uczniowie byli pod olbrzymim wrażeniem warsztatów, w których brali udział!