We wtorek, 12 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie naszej szkoły także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości.

Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali więc podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. Podczas uroczystości zabrzmiały pieśni patriotyczne, takie jak: „My pierwsza Brygada” czy „Płynie Wisła płynie”.