Warsztaty piernikowe to prawdziwa kulinarna przygoda w murach Pałacu i idealny sposób by poczuć świąteczny klimat. Na taki wyjazd wybrała się klasa 1c z wychowawcą. Podczas 1,5 godzinnych zajęć dzieci dowiedziały się gdzie sięga historia wypieku pierników, poznały recepturę na tradycyjne pierniki- dotykając wąchając i rozpoznając poszczególne produkty, następnie pod czujnym okiem Kucharza nasi mali Piernikarze wyrabiali ciasto i wykrawali pierniki. A gdy dzieła małych rączek trafiły do pieca – uczestnicy nie mogli narzekać na nudę ponieważ w ciekawy sposób poznali historię Pałacu oraz jego wnętrza. Gdy pierniki były już wypieczone nastąpiła ta najbardziej lubiana część przez dzieci , mianowicie dekorowanie lukrem oraz kolorowymi posypkami. Każdy uczestnik zabrał swoje pierniki do domu, a Kucharz nagrodził każdego dzielnego ucznia dyplomem ukończenia warsztatów i recepturą na pierniczki. To był bardzo udany dzień!