W dniu 31 stycznia br. klasa 4c z opiekunem Panią Kamilią Woźniak wzięła udział w „Ekspedycji Smaków” w ramach programu edukacyjnego „Od uprawy do potrawy”, którego organizatorem była sieć sklepów Tesco .

Wycieczka odbyła się do sklepu Tesco przy ul. Majkowskiej 28 w Kaliszu.  Ekspedycję prowadził Społecznik, czyli przeszkolony pracownik sklepu Tesco, w naszym przypadku była to Pani Renata i  Pani Ania.

Ekspedycja okazała się niezwykłą  grą terenową, podczas której uczniowie samodzielnie odkrywali, badali i wyciągali własne wnioski oraz próbowali nowych smaków czy łamali szyfry zawarte na etykietach. Zdobyte informacje w połączeniu z degustacją i zagadkami sprawiły, że uczniowie byli bardzo zainteresowani spotkaniem. Gra terenowa okazała się ciekawą formą przyswajania treści z zakresu tematyki  kulinarnej, zdrowego odżywiania (piramidy żywienia)  i niemarnowania jedzenia.

Wycieczka była  dla uczniów ciekawą przygodą i wyjątkową lekcją o zdrowym  odżywianiu.

Na pożegnanie Panie zrobiły dzieciom niespodziankę  w formie prezentów.

Wycieczka do Tesco zostanie na długo w pamięci uczestników.