W środę, 23 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej 20 listopada 33 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Organizacja UNICEF łączy kolor niebieski w działaniach związanych z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Na godzinach wychowawczych przeprowadzono pogadanki, quizy i oglądano filmiki związane z Dniem Praw Dziecka. Na lekcji informatyki klasa 4c wykonała plakaty w Paint.