Biblioteka i PKO Bank Polski zapraszają do udziału w akcji „Bank Magnesiaków”

Mnóstwo ciekawych wydawnictw, jedna karta do 11 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu i nagrody za czytanie książek – czyli akcja „Bank Magnesiaków”, do której włączyło się już ponad 200 dzieci.

Jest to wspólne przedsięwzięcie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka i PKO Banku Polskiego – Oddział w Kaliszu (Sponsora Głównego). Projekt skierowany jest do dzieci przedszkolnych i uczniów klas 0-3 szkół podstawowych. Wpisuje się w tegoroczne obchody Roku Marii Konopnickiej i jest adresowany do najmłodszych kaliszan w celu promocji czytelnictwa, twórczości Marii Konopnickiej i zachęcenia dzieci do kreatywnej zabawy plastycznej.

Akcja „Bank Magnesiaków” nawiązuje do utworów Marii Konopnickiej. Uczestnicy otrzymują jagodowe naklejki za wizyty w bibliotece i wypożyczanie książek, a co drugą wizytę także magnesy symbolizujące bohaterów utworów Marii Konopnickiej: „Magdusia i pieski”, „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, „Stefek Burczymucha” i „Na jagody”. Magnesy można samodzielnie ozdobić wedle własnej wyobraźni, wykorzystując dowolną technikę i materiały. Uczestnicy akcji mogą stworzyć własną, unikatową kolekcję czterech Magnesiaków: pieska Brysia, kotka Pimpusia Sadełko, myszkę Stefcię i krasnala Jagodowego Króla.

Warto pochwalić się swoją niepowtarzalną kolekcją i przesłać jej zdjęcie na adres o1.kalisz@pkobp.plDodatkowe nagrody dla najciekawszych Magnesiaków przyznaje PKO Bank Polski. Upominki zostaną wręczone dzieciom podczas wizyty w Banku przy ul. Górnośląskiej 80 w Kaliszu.

Szczegóły akcji: https://www.mbp.kalisz.pl/a,1568,bank-magnesiakow#skip